#BloggersHelpWorld

Opublikowane przez Patryk Tarachoń w dniu

Dołącz do nas Forum Inicjatywy #BloggersHelpWorld

Wyświetlanie 11 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #45649
   Patryk TarachońPatryk Tarachoń
   Keymaster

   Inicjatywa w której blogerzy pokazują, jak można żyć aby nie szkodzić przy tym Ziemi. Celem inicjatywy #BloggersHelpWorld, jest wyjście na przeciw ociepleniu klimatu, płonącym lasom Amazonii, brakującej wody pitnej i innych konsekwencjach działania człowieka.

   Poniżej dzielimy się naszymi nawykami, które są ekologiczne, a przy tym oszczędne.

  • #45668

   Podoba mi się ta inicjatywa, ekologia to coś co jest mi bliskie i z racji wyuczonego zawodu wiem jak ważne jest dbanie o naszą planetę:)
   JA:
   kiedy myję zęby używam kubka do płukania zębów,
   segreguję odpady,
   kiedy słucham muzyki to gaszę światło;)

  • #45832
   Agata DalachAgata Dalach
   Uczestnik

   Myślę, że mieszkając w Europie, bardzo trudno jest żyć ekologicznie. Wiele produktów, z którymi mamy na codzień styczność po prostu jest stworzona tak, aby trzeba było je jak najszybciej wymienić. Człowiek ma też cele i marzenia, które szkodzą środowisku strasznie (na przykład latanie samolotami). Mimo to, troszeczkę minimalizuję swój ślad węglowy, na tyle na ile nie ogranicza to mojego szczęścia. Myślę, że gdyby każdy zrezygnował tylko z tego, co nie jest tak naprawdę dla niego ważne, to byłby już duży krok w dobrą stronę.

   Co robię ja? Nie jem mięsa i jaj, redukuję mleko krowie, na razie powoli. Do pracy i do sklepu zawsze dojeżdżam rowerem (jeszcze nie zdarzyło mi się dojechać do pracy czymkolwiek innym niż rower, a pracuję w tej firmie już pół roku). Nie posiadam dzieci. Ograniczam kupowanie niepotrzebnych mi sprzętów, nie wymieniam smartfona czy laptopa co roku. Jeśli czegoś potrzebuję tylko kilka razy, to nawet gdyby bardziej opłacało się to kupić, wolę skorzystać z usługi czy wypożyczenia. Zawsze odnoszę butelki z powrotem do sklepu (w Niemczech jest to norma), staram się szukać butelek wielokrotnego użytku, także plastikowych. Wodę piję tylko z kranu. Kupując kawę na mieście, nie biorę plastikowego wieczka… W sumie to jak teraz zaczynam wymieniać wszelkie “drobnostki”, to zbiera się tego całkiem dużo 🙂

   Ktoś by chciał przeczytać wpis na ten temat?

  • #45898
   Agata DalachAgata Dalach
   Uczestnik
  • #45905
   Patryk TarachońPatryk Tarachoń
   Keymaster

   Super! Tylko dopisujcie na początku zdanie w stylu:

   ,,Poniższy tekst został napisany w ramach Inicjatywy #BloggersHelpWorld serwisu Mocna Grupa Blogerów. Celem akcji jest pokazanie, jak żyć ekologicznie i oszczędniej, z myślą o dbanie o naszą planetę oraz dawania dobrego przykładu innym”.

   Z tymi zdaniami na początku będzie super. Hashtag linkowany do hashtagu na Insta, a link MGB do wpisu na naszej stronie. Byłaby taka możliwość?

  • #45909
   Agata DalachAgata Dalach
   Uczestnik

   Dałam link z informacją na końcu, ale mogę spróbować go przerzucić jakoś na początek strony. Wolałabym jednak, aby nie wyświetlił się on jako pierwszy akapit wpisu na stronie głównej.
   Co do SM, to użyłam hasztagu na Twitterze i Facebooku, ale nie umieściłam postu na Instagramie, bo nie używam tej platformy do promocji bloga.

  • #45916
   Patryk TarachońPatryk Tarachoń
   Keymaster

   Dobrze byłoby, gdyby więcej informacji było na początku wpisu, tak jak na przykładzie powyżej. Na końcu można zachęcić do dzielenia się swoimi ekologicznymi nawykami pod hashtagiem.

  • #45915

   Dodałam post na blogu
   Odpowiedz na: #BloggersHelpWorld

  • #45966
   Agata DalachAgata Dalach
   Uczestnik

   Zaktualizowałam, dodając info o akcji i linki na górze.

  • #45978
   Patryk TarachońPatryk Tarachoń
   Keymaster

   Linki do Waszych wpisów są we wpisie o akcji i trafiły na FanPage. 🙂

  • #46162

   I ja również dodałam kilka słów od siebie 🙂

   Jak żyć ekologicznie? Małe kroki ku less waste #BloggersHelpWorld

  • #46222
   Patryk TarachońPatryk Tarachoń
   Keymaster

   Link dodany do wpisu. 🙂

Wyświetlanie 11 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.