Jak przyśpieszyć działanie strony opartej o WordPress?

Opublikowane przez Patryk Tarachoń w dniu

Dołącz do nas Forum WordPress Jak przyśpieszyć działanie strony opartej o WordPress?

Wyświetlanie 3 odpowiedzi wątku
 • Autor
  Wpisy
  • #44605
   Patryk TarachońPatryk Tarachoń
   Keymaster

   Metody przyśpieszenia ładowania strony, co wpływa na SEO i przyjemność z przeglądania bloga.

  • #44643
   Agata DalachAgata Dalach
   Uczestnik

   Bardzo chętnie posłuchałabym porad w tym temacie. Kiedy klikam na jedną z kategorii bloga, ładuje mi się tylko pierwszy post i na kolejne trzeba poczekać nawet kilka sekund. Domyślam się, że większość osób zamyka wtedy stronę :(. Skontaktowałam się z twórcami motywu (płatnego) i powiedzieli, że mam na stronie za duże zdjęcia (na ogół mają koło 200 kilobajtów jedno) i że mój serwer jest za wolny (mam OVH i na razie nie chcę wydawać nie wiadomo ile na coś większego). Mimo to, trochę nieufnie podchodzę do tej odpowiedzi, ponieważ problem pojawia się tylko przy kategoriach, a przy stronie głównej już nie.

  • #45622
   Patryk TarachońPatryk Tarachoń
   Keymaster

   Te firmy odpowiadają cokolwiek, aby klient się odczepił. Wielokrotnie kontaktowałem się w sprawach banalnych gdy przechodziłem na WordPress. Jeśli motyw nie był za drogi, może lepiej przejść na jakiś bezpłatny?

   Poza tym mam kilka porad:

   1. Zrób kopię zapasową strony np. wtyczka UpdraftPlus.

   2. Przejrzyj wtyczki (być może część jest niepotrzebna, lub została użyta przez Ciebie jednorazowo, a teraz tylko niepotrzebnie jest zainstalowana);

   3. Skorzystaj z wtyczki do optymalizacji zdjęć (np. Smush). Ustal rozmiar zdjęć, które mają pojawiać się na stronie. Aplikacja może prze konwertować wszystkie, a przy tym (jeśli chcesz), ustaw aby każde wstawiane zdjęcie wtyczka zmniejszała;

   4. Sprawdź w ustawieniach serwera (strona hostingodawcy), czy masz ustawioną najnowszą wersję php subdomeny;

   5. Po swoim dotychczasowym doświadczeniu wiem, że nie ma potrzeby kupować motywu, skoro w repozytorium WP mamy ich za darmo każdego tygodnia coraz więcej. Może warto przejść na nowy motyw? Bardziej przejrzysty i funkcjonalny?

  • #45625
   Maria KowalewskiMaria Kowalewski
   Uczestnik

   Niedawno poświęciłam sporo czasu na testowanie różnych darmowych wtyczek do optymalizacji. Wybrałam W3 Total Cache, podczas konfiguracji dowiedziałam się co to jest Cloudflare. https://www.cloudflare.com/learning/what-is-cloudflare/

   Krok po kroku z tym poradnikiem poszło nawet łatwo.

   How To Make WordPress Faster With W3 Total Cache + CloudFlare

   Zmieniłam serwery hostingu na serwery Cloudflare i pomógł mi w tym ktoś z biura mojego hostingu, bo sama się bałam. Nie wiedziałam czy to zadziała, czy czegoś nie popsuję.

   Teraz każde zdjęcie puszczam przez https://tinypng.com/ i bardzo tego pilnuję, bo Smush kiepsko działa, inne wtyczki miesięcznie kompresują np. 50 zdjęć miesięcznie, a ja mam tysiące zdjęć.

   https://gtmetrix.com/ kiedy sprawdzam prędkośc jest naprawdę dobrze. Kupiłam nowy motyw i zaczęłam w końcu używać bloków, jestem zachwycona.

Wyświetlanie 3 odpowiedzi wątku
 • Musisz się zalogować, żeby odpowiedzieć w tym temacie.