Pierwsza Mapa Polskiej Blogosfery

Opublikowane przez Marcin Nowak w dniu

Czym jest Mapa Polskiej Blogosfery? Jaki cel kryje się za inicjatywą stworzenia mapy blogerów? Kto może do niej dołączyć i na jakich zasadach!

Czym jest Mapa Polskiej Blogosfery? Jaki cel kryje się za inicjatywą stworzenia mapy blogerów? Kto może do niej dołączyć i na jakich zasadach!

Pierwsza Mapa Polskiej Blogosfery to spontaniczny projekt, dzięki któremu będziesz mieć szansę zaistnienia (dosłownego i w przenośni) na blogerskiej mapie Polski. Zasady zgłoszenia są bardzo proste, ale napiszę o nich poniżej.

Skąd pomysł na Inicjatywę?

Niedawno przez blogosferę przetoczyła się burza, mając uświadomić, że są lepsi, gorsi, więksi, mniejsi itd… Średnio mnie interesują „cyferki” innych. Dlatego ta inicjatywa ma na celu pokazanie, że bloger blogerowi może być blogerem (a może i sąsiadem), a nie konkurencją. Chcę, żeby Mapa Polskiej Blogosfery pozwoliła na szybkie i łatwe nawiązanie kontaktu z blogerem „operującym” w danej lokalizacji. Gdzie za „lokalizację” uznaje się dane miasto.

Weź udział w dyskusji na Forum >>> #PolskaMapaBlogosfery

Dlaczego Mapa Polskiej Blogosfery?

Ciężko mieć znajomych w każdej miejscowości. Dzięki blogerom, którzy wyrażą chęć otagowania na mapie pojawi się możliwość szybkiego kontaktu ze blogerem z danego rejonu. Chociażby po to, żeby polecił restaurację, hotel. Albo żeby napisać do kogoś i umówić się na piwo (wersja dla niepełnoletnich: na piwo bezalkoholowe). Życie i praktyka pokazują również, że odnalezienie się na większej imprezie może być trudne. Powodem może być duże stężenie blogerów na metr kwadratowy lokalu; lub braku zwykłej ludzkiej śmiałości do nawiązywania nowych kontaktów. Bardziej pragmatycznie: zawsze łatwiej zmontować ekipę do wyjazdu na #BFG, kiedy wiesz kto przebywa w Twojej okolicy. Może się dorzucić do wahy na wspólny wyjazd do Gdańska. Czy do taksy, kiedy już stać Cię będzie na samolot:)

Jak dołączyć do Inicjatywy?

Kamień węgielny pod projekt wmurował Kamil Lipiński tagując członków Mocnej Grupy Blogerów. Okazało się, że są osoby spoza grupy, które pytały o możliwość dodania swojej lokalizacji na mapie. Stąd wziął się pomysł stworzenia Pierwszej Mapy Blogosfery dostępnej dla wszystkich chętnych.

Więcej na www.runway37.pl


Marcin Nowak

Marcin Nowak

Bloger OldSchoolGames zaprasza na swój blog oraz fanpage poświęcony klasycznym starym grą. Zapraszam Was w podróż do przeszłości i czasów dzieciństwa. oldschoolgames.cba.pl

3 Komentarze

Ada · 20 stycznia 2020 o 01:14

super pomysl!

Marta · 20 stycznia 2020 o 18:03

Super, a czy ja mogę poprosić o zmianę drobna? Zmieniłam rozszerzenie strony z com.pl na.pl 🙂

Justyna Jachołkowska

Justyna Jachołkowska · 22 stycznia 2020 o 15:17

świetny pomysł;)

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *