O nas

Jesteśmy grupą aktywnych, ciągle rozwijających swoje umiejętności blogerów. Stawiamy w sieci na podejmowanie i realizowanie inicjatyw. Staramy się być aktywną częścią blogosfery.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy grupą aktywnych, ciągle rozwijających swoje umiejętności blogerów. Stawiamy w sieci na podejmowanie i realizowanie inicjatyw. Staramy się być aktywną częścią blogosfery.

Jeśli chcesz nas lepiej poznać przejdź tutaj.

Poznałeś nas i chcesz dołączyć? Nie czekaj chwili dłużej.

Razem możemy więcej– liczebność i zaangażowanie naszej grupy są naszymi atutami Pomagamy sobie– doradzamy odnośnie wyglądu bloga, tekstów na nim umieszczanych Konstruktywna krytyka zamiast hejtu– wiemy jak łatwo wypowiedzieć krzywdzącą opinię naruszającą dobre imię, szczególnie w przestrzeni pozornej anonimowości, którą daje internet, dlatego nie akceptujemy krytyki, który nic nie wnoszą do dyskusji. Konstruktywną krytykę przyjmujemy jako wartościową. Szanujemy prawdę– zarówno we wpisach sponsorowanych jak również publikując treści niekomercyjne dbamy o to, aby wszystko to, co piszemy było zgodne z prawdą Wymieniamy się doświadczeniem– to jedna z tych zasad, która pomaga nam w kreowaniu jeszcze lepszego i doskonalszego miejsca w sieci, do którego chętnie powrócą czytelnicy Korzyści materialne z blogowania nigdy nie są na pierwszym miejscu– najważniejszy jest czytelnik.

Nasze zasady

 1. Razem możemy więcej– liczebność i zaangażowanie naszej grupy są naszymi atutami
 2. Pomagamy sobie– doradzamy odnośnie wyglądu bloga, tekstów na nim umieszczanych
 3. Konstruktywna krytyka zamiast hejtu– wiemy jak łatwo wypowiedzieć krzywdzącą opinię naruszającą dobre imię, szczególnie w przestrzeni pozornej anonimowości, którą daje internet, dlatego nie akceptujemy krytyki, który nic nie wnoszą do dyskusji. Konstruktywną krytykę przyjmujemy jako wartościową.
 4. Szanujemy prawdę– zarówno we wpisach sponsorowanych jak również publikując treści niekomercyjne dbamy o to, aby wszystko to, co piszemy było zgodne z prawdą
 5. Wymieniamy się doświadczeniem– to jedna z tych zasad, która pomaga nam w kreowaniu jeszcze lepszego i doskonalszego miejsca w sieci, do którego chętnie powrócą czytelnicy
 6. Korzyści materialne z blogowania nigdy nie są na pierwszym miejscu– najważniejszy jest czytelnik.

7. Każdy członek Mocnej Grupy Blogerów ma obowiązek:

 • aktywnie prowadzić swojego bloga (aktualizować go minimum 2 razy w miesiącu)
 • uzupełnić dane na podstronie członkowie (w ciągu 2 tygodni od dołączenia do grupy): imię i nazwisko, zdjęcie w kwadracie, statystyki za określony miesiąc, linki do społeczności, opis bloga w maksymalnie 2-3 zdaniach. Jeśli nie pamiętasz hasła skorzystaj z przypomnienia (link „Nie pamiętasz hasła?” w panelu logowania)
 • w miarę możliwości brać udział w inicjatywach Mocnej Grupy o których informujemy na Facebooku na grupie

8. Uczestnicząc w grupie:

 • jesteś częścią społeczności, która dzięki swojemu zasięgowi i budowaniu osobistej relacji z innymi blogerami może sporo namieszać w polskim internecie
 • Twój blog oraz osoba są promowani na witrynach: Członkowie oraz Czytaj nasze blogi
 • masz szansę zainteresować swoim blogiem reklamodawców – nasze zbiorcze statystyki są publikowane na podstronie Współpraca reklamowa
 • masz kogo się poradzić odnośnie technicznych zawiłości na blogu oraz metod na wypromowanie własnego miejsca w sieci

9. Na grupie zabronione jest:

 • dodawanie jako nowych postów wpisów ze swojego bloga – przepracowaliśmy tego typu rozwiązanie, nie sprawdziło się więc umówiliśmy się że tego nie robimy.
  Swoim blogiem można się podzielić w 3 przypadkach:
  • kiedy dołączasz do grupy wtedy warto przedstawić się i przy tej okazji podać linka do stron głównej bloga oraz zalinkować swój fanpage
  • podczas akcji Linkujący Czwartek – do nowego wpisu na blogu pod warunkiem opublikowania tego samego dnia 3 komentarzy na innych blogach biorących udział w akcji
  • kiedy wymaga tego sytuacja np. w dyskusji kiedy łatwiej będzie podać linka do siebie z kompleksową informacją aniżeli coś na nowo tłumaczyć
 • przesyłanie ankiet dla czytelników bloga do wypełnienia (wyjątkiem jest pytanie o to jak rozwiązać jakiś problem albo prośba o feedback odnośnie jakiegoś rozwiązania graficznego,technologicznego, kreatywnego zastosowanego na blogu)
 • zachowywanie się w sposób chamski, arogancki, aspołeczny – przypadki będą rozpatrywane indywidualnie

Cykliczne akcje na grupie na Facebooku:

Logotypy Mocnej Grupy Blogerów do umieszczenia na stronie:

Umieszczenie logo MGB na Twoim blogu jest dobrowolne. Jeśli chcesz pomóc w promocji grupy poprzez umieszczenie logo, pamiętaj aby linkować je do strony http://www.mocnagrupablogerow.pl/. Zachęcamy również do nawiązywania w Twoich wpisach do Mocnej Grupy.

Czym kierujemy się jako Mocna Grupa Blogerów?

Zależy nam na integracji blogosfery oraz wzajemnej pomocy przy rozwijaniu własnych blogów. Tworzymy także bazę inicjatyw podejmowanych w blogosferze. Uważamy że zasięg który posiadamy warto „wykorzystać” żeby zrobić razem coś dobrego.

Kto może dodać nową inicjatywę?

Każdy! Masz ciekawy pomysł na wspólną akcję? Może znalazłeś go na innym blogu, masz zgodę autora i chcesz dodać ją do strony? Skorzystaj z formularza dostępnego na tej stronie. Po sprawdzeniu dodamy Twoją inicjatywę do spisu blogowych inicjatyw.

Reprezentujesz agencję i szukasz blogów do kampanii?

Dobrze trafiłeś. Zapraszamy do zakładki Reklama na blogach gdzie możesz zapoznać się z naszymi orientacyjnymi zasięgami. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami tutaj.

Jak dołączyć do Mocnej Grupy Blogerów?

Wystarczy, że prowadzisz regularnie bloga i wyrażasz chęć dołączenia do MGB. Zapraszam Cię do skorzystania z formularza zapisu.
Jeśli masz inne pytania, skontaktuj się za pośrednictwem podstrony Kontakt.