Członkowie

Kasia Lipińska


280 dni to blog mamy-położnej na temat ciąży oraz macierzyństwa.

Z zawodu jestem położną. Od 2 sierpnia 2013 r. jestem mamą na pełny etat. Odkąd dowiedziałam się o ciąży zaczęłam pisać bloga. Chciałam opisywać różne ważne rzeczy na podstawie swojej wiedzy oraz odczuć. Etap ciąży już się zakończył i przede mną nowe wyzwanie – macierzyństwo.

Kamil Lipiński


Na blogu łączę tradycję z nowoczesnością. Piszę o social media, nowościach i społeczeństwie.

Ojciec Dyrektor Mocnej Grupy Blogerów. Mąż jednej żony i podwójny ojciec. Przedsiębiorca na swoim. Mówi, że walczy z prokrastynacją, chociaż wstaje wcześnie rano aby móc dłużej poleniuchować w ciągu dnia.

Anna Dowejko-Kuklińska


Blog osobisty z azymutem na mały biznes. Znajdziesz tu garść sm, niemowlaka, psa i kato-myśli.
Wesołe życie labradora Eosa. Świat widziany i opisywany oczyma psa. to podobno się leczy.

Na co dzień zajmuję się fotografią biznesową oraz rodzinną w naszej małżeńskiej firmie. Prowadzę bloga osobistego z azymutem na mały biznes – bardzo poważna sprawa. A jeszcze jak doda sie do tego tematykę wiary, to można dostać zawrotu głowy!

Kat Nems


Mama w UK- macierzyństwo na emigracji

Lubię anioły, arbuzy, bób i moja córkę Sarę. Przyszło mi żyć u boku miłośnika gry w golfa i herbaty z mlekiem w kraju wiecznego deszczu i wiatrów, które od czasu do czasu rozwiewają moje myśli na prawo i lewo. Spisuję chwile na emigracji i fascynujący bilingwizm. Uwielbiam fotografować angielskie kolorwe drzwi i Tamizę wczesnym rankiem.

Maciej Jonek


Pisze o edukacji, zależy mi na pokazaniu roli relacji w uczeniu

Zajmuję się edukacją, chcę, żeby była nowoczesna otwarta na technologię, konsekwentna i skuteczna. Pracuję w szkole, a poza tym szkolę nauczycieli. Jestem psychologiem.

Andrzej Kidaj


Rozważania na temat grafiki, internetu, freelancingu i blogowania.
Od blogera do milionera. Jak zdobyć władzę i pieniądze. Czy bloger może zostać milionerem?

Grafik, poligraf, skończony DTPowiec. Ponadto fotograf i webdeveloper (co podobno nie idzie ze sobą w parze). Od ponad 10 lat w branży, zdecydował się wreszcie na samodzielność. Na razie z pozytywnym skutkiem. Mimo iż za artystę się nie uważa, klientom podoba się jego praca, znajomym klientów również i... jakoś się to kręci... W dzień pracuje przy komputerze, wieczorem czasami wypija jedno piwo, nocami zazwyczaj śpi (chyba, że robi zdjęcia). Wielbiciel Canonów, pakietu Adobe (chociaż bez fanatyzmu), pięknych kobiet i ciekawych plenerów. Posiadacz pięknej żony, dwóch charakternych kotek i cudownej córki. Podobno ma poczucie humoru, ale złośliwi twierdzą, że to plotki i pomówienia. Otwarty na różne pomysły, zamknięty w sobie. Cynik i sceptyk - cokolwiek to znaczy.

Iwona Drozd-Srokol


Prowadzę m.in. blog dla kobiet, dla których ramy stereotypu są za ciasne :)
Mój blog to puzzle doświadczanego przeze mnie świata w każdym jego aspekcie.

Piszę, bo lubię i odkąd pamiętam. Poza pisaniem interesuje mnie drugi człowiek, zwierzak, przyroda. Kocham planetę, na której żyje i lubię się jej uczyć; obserwować, doświadczać, by móc się tym podzielić z innymi. Jestem lektorem języków obcych - nauczanie jest moim powołaniem. Najważniejszymi wartościami w moim życiu są miłość, odwaga, honor, wiara i pasja.

Magdalena Sędkiewicz


Życie jest piękne! Tylko czasem nie potrafimy tego dostrzec. Oferuję więc swoją pomoc :)
Wywiady oraz duchowość chrześcijańska. Wpływam na często nieznane wody!

Kim jestem? Wojowniczką. Walczę w życiu i na planszy. Często przegrywam potyczki, ale za to wygrywam całe bitwy... :)

Marta Kraszewska


Promuje czytelnictwo wśród dzieci, młodzieży i dorosłych oraz wspiera rozwój maluchów.

Jestem wesoła, od 2013 roku trochę bardziej rozważna, ale nie do końca poważna. Nałogowo czytam, szaleńczo kocham syna i czasami zdarzy mi się gdzieś wyjechać. Poza tym podobno wszystko ze mną w porządku:)

Gosia Rybakowska


Uwodzicielski, osobisty miks kultury, filozofii, podróży, muzyki, literatury i sztuki.

Podróżuję, czytam, doświadczam. Obserwuję świat i ludzi, kataloguję rzeczywistość. Mieszkam wszędzie.

Barbara Krawczyk


wykop
Sprawy damsko-męskie: związki, seks, miłość i inne szaleństwa.

Mała, wesoła osóbka, która uwielbia dużo czytać i jeszcze więcej pisać. Fascynują mnie ludzie i ich zachowania, a niedługo będę miała możliwość śledzenia rozwoju człowieka od jego narodzin!

Shiny Syl


shinysyl.com Shiny Syl, czyli Sylwia Zaręba – mieszkająca w Gdańsku blogerka modowa i stylistka.

Shiny Syl, czyli Sylwia Zaręba – mieszkająca w Gdańsku blogerka modowa i stylistka. Współautorka artykułów dotyczących mody ulicznej. Redaguje strony modowe. Jurorka konkursów stylizacyjnych, prowadzi wykłady z zakresu obowiązujących trendów oraz prowadzenia własnej strony. Swoją stronę prowadzi od 2011 roku. Aby zająć się nią w pełni profesjonalnie rzuciła pracę w korporacji i udało jej się zamienić pasję w pracę. Jej blog został doceniony zarówno przez krajowe jak i zagraniczne media takie jak: Glamour, Elle, Wysokie Obcasy, Cosmpolitan India, Glamour Mexico, New York Magazine.

Marcin Antosz


Blog aspirujący do najlepszego na świecie. Jest na świetnej drodze.

Początkujący maszynista opisujący swoją drogę do spełnienia marzeń.

Martyna Ciemiecka


O modzie i kuchni w jednym miejscu!

Jestem pasjonatką fotografii, mieszkanką cudownej Gdyni, optymistką i wielbicielką mody, kulinariów oraz podróży.

Monika Ciemiecka


O modzie i kuchni w jednym miejscu!

Jestem pasjonatką fotografii, mieszkanką cudownej Gdyni, optymistką i wielbicielką mody, kulinariów oraz podróży.

Jan Machyński


Blog na temat designu, wnętrz oraz ładnych przedmiotów.

Nazywam się Janek Machyński i pochodzę z Poznania. Na co dzień zajmuję się fotografią, oglądaniem estetycznych filmów, projektowaniem ładnych rzeczy, inspirowaniem się pięknymi wnętrzami, czytaniem dobrych książek, surfowaniem po internecie i poznawaniem ciekawych ludzi. Lubię pić soczek pomarańczowy.

Marta Kamińska


Prowadzę prawdopodobnie najbardziej pozytywnego bloga po tej stronie internetowego wybrzeża.

Cześć, tutaj Marta. A raczej Wodoodporna! W ciągu ostatnich lat odmieniłam 1/2 swojego bezpiecznego i przyjemnie rozleniwionego życia na lepsze. Teraz chcę, by kolejne osoby również nie bały się zmian na lepsze. Do tego motywuję, inspiruję i zachęcam. :)

Katarzyna Bieleniewicz


Matka cudownej dwójki, żona, przedsiębiorca. Świetna obserwatorka i kreatorka rzeczywistości.

Kreatywna kobieta, przedsiębiorca podążający za swoją wyobraźnią. Odkąd jest mamą najbardziej ceni święty spokój. Wierzy, że jedyną stałą w życiu jest zmiana. 4 lata temu wyemigrowała z W-wy na Mazury, zastanawia się jakby mieszkało się w górach. Zainteresowana rozwojem osobistym, antropologią kultury, egzystencjalnymi rozkminkami, wnętrzem swoim i innych ludzi.

Marek Bonarski


wykop
Zaczytajsie.pl to serwis dla moli książkowych. Tak myślę, że Raj musi wyglądać jak duża biblioteka

Z zamiłowania fotograf, czasem dziennikarz obywatelski, do tego gracz komputerowy. Z wykształcenia pedagog, z zawodu serwisant IT. Książki kocham od dziecka, to najpiękniejszy prezent jaki dostałem od rodziców.

Justyna Kot


Porady marketingowe, przedsiębiorczość, narzędzia ułatwiające pracę, nowe media i nowe technologie.

Blogger, geek girl & coffee lover. Zawodowo: project manager oraz specjalista ds. marketingu internetowego, po godzinach bloguje na geekcat.pl i współtworzy Google Developer Group Rzeszów & Women Techmakers

Karolina Franieczek


Turystyka (nie tylko) górska, szczypta kultury oraz okołożyciowe tematy.

Z pochodzenia Wałbrzyszanka, z wyboru Wrocławianka. Żona Pana Męża, germanistka, tłumaczka i etatowiec. Zakochana w górach i wojażach wszelkich. Chłonie piękno krajobrazów, cieszy się przestrzenią i zaczytuje w książkach. Uparta (jak na koziorożca przystało), wytrwała w dążeniu do celu, a gdy trzeba odpowiednio wredna, ale z miękkim sercem i milionem pomysłów na godzinę. Sportowy freak, kocha piłkę nożną, a w szczególności BVB, podróże i słodkości w każdej ilości. :)

Michael Mikhalevich


Mój blog to moja mała misja. Chce pokazać, że technologia jest przyjazna użytkownikowi:)

Hej. Na imie mam Michał. Jestem blogerem a raczej mini-blogerem lub amatorem blogerem. PIszę o technologi, o tym co się dzieje na świecie i rozwiązuje tajemnicze zagadki technologiczne jak coś zrobić samemu:) Prowadze nie tylko bloga (http://mac4u.pl) ale również videocast i podcast. Wszystko możecie znaleść na moim blogu w poszczególnych kategoriach lub za pośrednictwem jednego z kanałów social: - FB: http://facebook.pl/JRTCL - Twitter: http://twitter.com/@JRTCL Jeżeli chodzi o twiterka, to polecam śledząc mnie, również zainstalować sobie aplikacje Periscope. Nadaje w niej od czasu do czasu ciekawe brodcasty Live:) - Instagram: instagram.com/michael.michalewicz - Google+: https://plus.google.com/u/0/+Mac4uPl - Snapchat: jrtcl - Wykop: http://www.wykop.pl/ludzie/jrtcl/ - Tumblr: http://michael-michalewicz.tumblr.com/ Udostępniam również posty w komunikatorze Sprawy, ale by te odczytać musicie być jedną z 30 osób w mojej okolicy z tą aplikacją:)

Agnieszka Bukała


Na co dzień jestem żoną, mamą mojej córeczki i Kobietą, i o tym jest ten blog.
Zyskam Zyskaj finansowo i na czasie: "Ziarnko do ziarnka, a zbierze się miarka".

Jestem żoną, mamą mojej córeczki i kobietą. Ale odkąd jestem blogerką, lubię dzielić się słowem pisanym z innymi. I choć każdy mój blog traktuję przede wszystkim hobbystycznie, to staram się być w tym również jak najbardziej rzetelna.

Luk


Blog o prowadzeniu biznesu - głównie w gastronomii, a także kreowaniu kariery zawodowej w Polsce.

Był szeregowym pracownikiem gastronomii, specjalistą ds. marketingu i właścicielem klubokawiarni. Dzieli się wiedzą i doświadczeniem z tymi, którzy otwierają lokal gastronomiczny. Pomaga młodym osobom rozpoczynającym karierę zawodową.

Ewelina Przywara


Blog o esporcie i grach komputerowych

Piszę o grach komputerowych oraz esporcie w Polsce i na świecie

Lidia Sternalska


Retromoderna - kobiecy blog lifestylowy.

Kobieta, żona, matka starająca się - w swoim często zwyczajnym, czasami szarym życiu, wprowadzać trochę koloru i szaleństwa. Na bogu pokazuję wycinek ze swojego życia. Dzielę się swoimi spostrzeżeniami, piszę o rzeczach, które mnie interesują. To moja mała odskocznia od codzienności.

Kamila Nitschka


Na blogu kamilanitschka.pl zdobędziesz ciekawe informacje dotyczące wordpressa i e-biznesu.

Pasjonuje się Wordpressem oraz marketingiem internetowym. Jestem samoukiem.

Szymon Podróżnik


wykop
Spotkania w podróży oraz wiara w realizację własnych marzeń. Pozwól się zainspirować!

Podróżnik, włóczykij, pielgrzym. Niepotrzebne skreślić. Zafascynowany Wschodem i odludziem. Uwielbia podróżować pieszo. Dzieli się spotkaniami z ludźmi i nowymi odkryciami.

Pojedztam.pl | Sisters92


Blog poświęcony nie tylko podróżom, ale także kwestiom związanym z prowadzeniem biznesu, książkom.

Jedyny taki blog o podróżach. O miejscach wartych uwagi, restauracjach, hotelach, przekąskach na drogę. Prowadzony przez Bliźniaczki.

Jan Buczyński


Polifoniczny blog małżeński. Piszemy o: naszej rodzinie, domu, Kościele, muzyce, świecie wokół nas.

EJ - czyli Ela i Jan. Jesteśmy małżeństwem i szczęśliwymi rodzicami. Zapraszamy!

Magda Jasińska


Mamine Skarby to blog parentingowy z dużą dawką lifestylu oraz mody dla dzieci i mam.

Magda Jasińska, mieszkam w okolicach Trójmiasta. Absolwentka stosunków międzynarodowych. Niepoprawna romantyczka. Żona, mama dwóch cudnych córeczek.

Katarzyna Grzywaczewska


Na moim blogu znajdziecie wszystko począwszy od kosmetyków na przepisach kulinarnych skończywszy

Jestem mamą trzech wspaniałych synów. Uwielbiam spotykać się z ludźmi, rozmawiać i dzielić się z nimi swoimi spostrzeżeniami.

Anna Singer


Jak być kobietą i nie zwariować?! Mój mały azyl. Recenzje, opinie, przemyślenia.
Alejka z amatorskim przepisami kulinarnymi.

Mam 24 lata, bloguję od ponad 25 ;) Mocno zakręcona na punkcie królików, pielęgnuję swoje małe domowe zoo. Moje ulubione miejsca w domu to kuchnia i sypialnia.

Szymon Nitka


wykop
Podróże rowerowe i narciarskie. Po Polsce i po Europie.

Turysta rowerowy i narciarski. Zwiedzam świat jeżdżąc rowerem i biegając na nartach. Zaczynaliśmy w Polsce, wypuściliśmy się w Europę. Powoli planujemy dalsze podróże. Zajrzyj do nas! :-)

Monika Kilijańska


Life bez stylu, wychowanie bez spiny. Blog ni to rodzicielski, ni to życiowy.

Pełnoetatowa mama, a zarazem niańka, sprzątaczka, kierowca, nauczyciel i pielęgniarka trojga dzieci na wolontariacie. Wybucha jak wulkan, by zaraz potem pocałować bolące kolano. Jeśli znajdzie wolny czas amatorsko szyje lub karczuje perz z warzywnika. To ją odpręża. Uwielbia marcepan i lody czekoladowe. Cały czas ma nadzieję, że kalorie idą w cycki. Uznaje zasadę: dzieci dzielą się na czyste i szczęśliwe.

Joanna Misiak-Piotrowska


wykop
Literatura. Film. Muzyka. Podróże. Życie. Subiektywnym okiem.

Obserwatorka i komentatorka życia. Z pasją o literaturze, muzyce, filmie, podróżach, rodzicielstwie i życiu jako takim.

Wojtek Bielecki


Subiektywny świat łysego ZGREDA. Lifestyle, fotografia, rozwój osobisty, kultura, kulinaria.

Obserwuję świat i opisuję takim jakim go widzę. Nie musisz się zemną zgadzać, ale chętnie poznam Twoje zdanie. Zapraszam do dyskusji.

Jerzy Chodorek


Bloginotes.pl to spotkania z drugim człowiekiem. To one przecież zmieniają nasze życie.

Interesuje mnie spotkanie z człowiekiem. Niechaj będzie, to najważniejsza informacja w tym opisie. Wszystkie pozostałe takie jak to, że prawdopodobnie jestem uzależniony od podróży, dźwięków muzyki albo od małej czarnej wypitej w klimatycznej kawiarni - w Krakowie, Belgradzie, czy we Lwowie, są mniej istotne. Myślę, iż nie jest to ważne, że studiuję antropologię na Uniwersytecie Jagiellońskim. Nie jest ważne też, że z wykształcenia jestem kulturoznawcą. Najważniejsze jest, że interesuje mnie spotkanie z człowiekiem. Każde spotkanie wnosi coś do naszego życia. Czy byśmy chcieli tego, czy nie. Dlatego o tym piszę. Dlatego bloginotes.pl to synonim spotkania. Do zobaczenia przy kawie ! ;)

Sylwia Narkowicz


Mama, żona, przede wszystkim kobieta! Blog to moje drugie dziecko, mój świat do którego zapraszam!

Mam na imię Sylwia, jestem żoną wspaniałego Pana T. i mamą cudownej dwuletniej już Laury. Z początkiem macierzyństwa zakończyłam kolejny etap swojego życia-studia doktoranckie. Obecnie prowadzę badania na uczelni, zajmuje się domem i prowadzę bloga, który jest moim miejscem w sieci, które stworzyłam na początku drogi zwanej macierzyństwem, gdy potrzebowałam mieć coś tylko dla siebie. Uwielbiam uśmiech mojego dziecka, rękodzieło, którym zaczęłam się nieco zajmować wraz z początkiem bloga, dobrą książkę i szanty :)

Bartłomiej Panek


wykop
Męskie spojrzenie na wychowanie dzieci i małżeństwo.

Jestem ojcem bliźniąt. Mój blog to spojrzenie na wychowanie dzieci męskim okiem. Znajdziecie też kilka porad dotyczących bezpieczeństwa Waszych maluchów - również w internecie, techniczne porady blogowe i moje opinie o świecie.

Kamil Suchta


Mój punkt widzenia z ojcowskiego miejsca siedzenia.

"Bo każdy szuka tego samego: miejsca z wyobraźni, zamku z bajki i własnego w nim miejsca." H.Murakami. To mój ulubiony cytat tego pisarza, który jest dla mnie fenomenem. I idąc dalej za tym cytatem, mogę powiedzieć, że swoje miejsce już znalazłem.

Paulina Grochowska


Kulinaria, przemyślenia, recenzje, porady i DIY - wszystko z mlekiem i czekoladą płynącej Szwajcarii

Dumna mama 4-letniego Oliwiera, szczęśliwa żona męża swego, ambitna kobieta kochająca podróże, piękne wnętrza i hand made.

Paulina Zawadzka


Blog o kreatywnym spędzaniu czasu z dzieckiem, o książkach dla dzieci, zabawkach kupnych i handmade.
Blog o kreatywnym spędzaniu czasu z dzieckiem, o książkach dla dzieci, zabawkach kupnych i handmade.

Psycholog, szczęśliwa żona i mama 2,5-letniej Tosi, pasjonatka dobrej i zdrowej kuchni, metody BLW i edukacji w duchu Montessori. Lubię jak jest kreatywnie, z wyobraźnią i nietuzinkowo.

Justyna Sabalska


Blog to historia moja i mojego, urodzonego w 30 tygodniu ciąży, synka.

Jestem mamą wcześniaka urodzonego w 30 tygodniu ciąży. Na blogu opisuję swoje doświadczenia jako mamy skrajnego wcześniaka.

Joanna Gołacka


Psychologia, rozwój, świadome życie. Sny, zmysły, emocje, podróże.

Pasjonatka psychologii, podróży i koloru niebieskiego :)

Marta Trzeciak


Piszę o rozwoju osobistym, podróżach, korepetycjach i biznesie.

Jestem prawdziwą pasjonatką życia - uwielbiam próbować nowych rzeczy, podróżować, śmiać się! Czerpię garściami to, co najlepsze. Poszukuję, uczę się i doświadczam - taka jestem, zafascynowana życiem!

Paulina Chmielewska


Języki obce, kultura, podróże, przemyślenia i wiele więcej.

Jestem młodą, pełną życia i energii studentką zarządzania. W lipcu 2015r. ukończyłam studia na kierunku turystyka i rekreacja. Mieszkam w Bydgoszczy. Poza studiowaniem prowadzę także bloga i kilka projektów internetowych, czytam spore ilości książek, uczę się języków obcych oraz fotografuję.

Bartosz Biskupski


Na blogu opisuję świat z nietypowego punktu widzenia - faceta prowadzącego dom. Męża swojej żony. ;)

Absolwent Indtytutu Dziennikarstwa UW. Blogger, człowiek komunikacji. Specjalista od social mediów i zagadnień on line. Zainteresowany w praktyce i analityce świata Web 3.0 , na pozioie komercyjnym i naukowym. W świecie rzeczywistym mąż Pani Gender. A w chwilach wolnych twórca multimediów.

Kuba Mikita


Wszystko o WordPress - wtyczki, motywy, blogowanie

WordPress developer

Agata Dalach


Przemyślenia o kulturze, życiu i tworzeniu, a ostatnio coraz częściej o architekturze i przestrzeni

Mam na imię Agata, choć w Internecie na ogół można mnie znaleźć pod pseudonimem Evanrinya, lub krócej – eV. Pochodzę z małej miejscowości pod Kielcami i obecnie studiuję architekturę na Politechnice Gdańskiej. W wolnych chwilach zajmuję się grafiką komputerową, rysowaniem, fotografią i pisaniem tego bloga. Czytam książki, oglądam filmy, gram w gry, spędzam trochę za dużo czasu przed komputerem.

Izabela Kornet


Blog o prowadzeniu świadomego życia, kuchni roślinnej i domowych kosmetykach.

20-letnia studentka fizjoterapii weterynaryjnej, bloguje od 1,5 roku, interesuje się kuchnią roślinną, prowadzeniem świadomego życia i kosmetykami robionymi w domu, prowadząca warsztaty z produkcji domowych kosmetyków

Ilona Popławska


Dzieci to moja pasja. Blog powstał by dzielić się pomysłami na edukację i zabawę z dziećmi.

Prowadzę blog, gdzie zabawa i edukacja dzieci to moja pasja. Proste zabawy, warsztaty, książki i dzieciaki!

Robert Nowacki


Porozmawiajmy przy kawie o dobrej kawie a także o życiu, o książkach i ... o sobie samych.

Wielbiciel kawy, jazdy rowerem, zaczytany, ciekawy świata i ludzi.

Anna Król


Blog Perentingowy z elementami lifestyle, moje macierzyństwo, jak to jest być mamą

Mama dwójki dzieci, z wykształcenia ekonomistka z wyboru blogerka. Nieperfekcyjna marzycielka, kochająca swój mały domowy świat.

mcichy


Blog o literaturze, nauce, filozofii i innych niemodnych tematach.

O sobie nie piszę, wychodzę bowiem z założenia, że osoba autora nie powinna być ważniejsza od treści bloga.

Sylwia Kwaśniewska


Piszę bloga o związkach, feminizmie i typowo kobiecych problemach, a także przyjemnościach.

Mieszkam w Katowicach chociaż pochodzę z małego miasta. Założyłam bloga, ponieważ uwielbiam pisać, chce dzielić się swoimi przemyśleniami i poglądami z większą grupą osób.

Monika Miriam Kowalczyk


Strona dla każdego zainteresowanego rozwojem i kabałą, aczkolwiek treści są różne i różniste.
Blog o tematyce lifestylowej.

Z zawodu urzędnik. Z serca i duszy artystka. Malarka, pisarka, rękodzielniczka,blogerka,copywriterka. Specjalistka od świecenia. Urodziła się 09.04.1980 roku w Radomiu. Ukończyła II Liceum Ogólnokształcące im. Marii Konopnickiej w Radomiu. Mgr administracji Wydziału Prawa i Administracji UMCS w Lublinie. Monika Miriam Kowalczyk jest laureatką XII Regionalnego Konkursu Literackiego w Radomiu, w kategorii proza. Konkurs odbył się w czerwcu 2014r. Zwycięstwo przyniosła jej kabalistyczna bajka pt. „Poszukiwacze skarbów”. W jury zasiadali Teresa Ewa Opoka oraz Adrian Szary. W styczniu 2015r, wydała ebook pt. „Eseje pisane nocą” – zbiór kabalistycznych tekstów, które od 2010r. nieprzerwanie publikuje na niniejszym blogu. 8 marca 2015r. ukazał się debiutancki tomik zatytułowany "Dalekość".

Teresa M. Ebis


wykop
Najlepszy blog o życiu z architekturą w tle. Uwaga! Tylko dla ludzi ze stalowym poczuciem humoru.
Tu Ci zrobię dobrze. Słowem!

Jestem Wróżką Starych Kamienic i prekursorką horroru budowlanego. Bawię się słowem i ostrosłowem. Potrafię odczytywać przyszłość z zupek chińskich. I podobno kąpię się w formalinie ;) Jeśli do mnie trafiłeś, to znak, że masz wielkie poczucie humoru i ochotę przeczytać coś naprawdę dobrego.

Ewa Majchrzyk-Hes


Piszę o projektach i projektowaniu nie tylko wzorów.

Jestem projektantką wzorów tkanin i tapet. Jeśli powiem, że cały czas uwielbiam wszystko co związane z moją pracą, to proszę nie wierzyć. Są rzeczy, które sprawiają mi mnóstwo radości i są takie, które muszę przyjąć z całym balastem inwentarza. Zresztą tak samo mam z prowadzeniem swojej działalności.

Dawid Popielawski


wykop
Narwany to blog o codziennym życiu i jego absurdach. Ludzie na siłę je sobie utrudniają.

Jestem studentem Pedagogiki Specjalnej na Uniwersytecie Śląskim w Cieszynie. Poza studiowaniem działam, gdzie tylko się da. W Maltańskiej Służbie Medycznej i w Duszpasterstwie Akademickim "Gniazdo".

Joanna Gliniecka


Na blogu łączę wiarę, dzieci, książki i podróże.

Socjolog, aktualnie mama na pełen etat, od lat oazowiczka. Swoją rodzinę kocham bezgranicznie.

Marcin Perfuński


Prowadzę blog www.supertata.tv, gdzie dzielę się radością z bycia głową rodziny wielodzietnej
Na blogu www.pankulturalny.blox.pl szukam kultury nawet tam, gdzie słońce nie dochodzi

Mąż Ani, tata czterech córek, redaktor w wydawnictwie Edipresse Polska i podwójny bloger - w tej kolejności. Dziennikarz chyba z powołania, skoro już w podstawówce prowadził samodzielnie szkolną gazetkę. Przez kolejne kilkanaście lat przewędrował przez wszelakie redakcje, począwszy od prasy lokalnej, przez studio radiowe, agencję informacyjną, z ciągotami do telewizji, po koncern wydawniczy i bycie freelancerem. Samozwańczy krytyk, od zawsze interesujący się muzyką, filmami, książkami i mediami - swoje wrażenia kulturalne opisuje na blogu www.pankulturalny.blox.pl.

Marta Sobczyk-Ziębińska


Dzieciorka to blog parentingowo-lifestylowy, gdzie główną rolę gra Rozalia i nasza codzienność.

Mama, żona, Home Manager i specjalista ds. Social Media. Bloga zaczęłam pisać, aby zając czas i nie zapomnieć przysłowiowego "języka w gębie". Po kilku miesiącach stał się dla mnie czymś tak naturalnym, że nie mogę przestać pisać, sprawia mi to ogromną radość.

Łukasz Tyczkowski


Jeden z pierwszych i najważniejszych blogów o języku niemieckim w polskim Internecie.
Niemiecki dla profesjonalistów w każdym calu. Darmowe materiały do nauki.

Germanista, tłumacz, bloger (od 2010), właściciel jednej z pierwszych w PL szkół językowych online (od 2011). Pasjonat nauczania i języka niemieckiego, wielbiciel wykorzystania nowych technologii w edukacji.

Renata Orłowska


Niepełnosprawni to nie tylko osoby jęczące i roszczeniowe. Nie wierzysz? Przekonaj się :)

Jestem szczęśliwą kobietą pełną pasji i ambicji. Wielbicielką kryminałów, gier planszowych, komputerowych, thrillerów i horrorów, płaczącą na bajkach i filmach dokumentalnych. Subiektywnie opisuję to co widzę i czego doświadczam na co dzień poruszając się na swoim porsche, czyli elektrycznym wózku inwalidzkim i żyjąc z SMA. Z uporem maniaka krzewię ideę inkluzji osób niepełnosprawnych ze sprawnymi. Sprzeciwiam się wszelkiej segregacji, stygmatyzacji i głupocie wynikającej ze złej woli. Wierzę, że zniesienie barier pomoże nie tylko niepełnosprawnym, ale też innym: matkom i ojcom dzieciom, dzieciom, tymczasowo niepełnosprawnym i osobom starszym. Pisząc bloga oswajam z niepełnosprawnością podkreślając, że niepełnosprawność nie czyni nikogo wyjątkowym, na wyjątkowość trzeba sobie zapracować. Zawodowo pracownik socjalny. Prywatnie żona, córka, siostra i przyjaciółka. Chcesz zweryfikować swoje postrzeganie niepełnosprawnych? Zapraszam na bloga.

Klaudyna Maciąg


Styl życia i kultura, kultura i styl życia. A do tego luźne podejście do nauki języków obcych.

Jestem żoną i mamą, kibicem sportowym, maniakiem nauki języków. Kocham grę w szachy, jogę, planszówki, taniec, Postcrossing, projektowanie biżuterii i gotowanie. Oraz literaturę, film i muzykę, rzecz jasna. Pracuję jako marketingowiec, redaktor książek i korektor.

Katarzyna Wiekiera


Blowminder - blog pełen inspirujących tekstów, o tym co ważne: ideach, osobistym rozwoju i zmianie

Copywriterka, dziennikarka i blogerka. Kiedy nie piszę, daję odpocząć głowie - tańczę, spaceruję i ćwiczę jogę.

Kinga Borkowska


Projekty diy, inspiracje, pomysły na prezenty na różne okazje.

Nazywam się Kinga i jestem studentką pierwszego roku grafiki komputerowej. Interesuję się rysunkiem, grafiką i fotografią analogową. Lubię słuchać rocka i indie popu. W wolnych chwilach tworzę biżuterię handmade i piszę bloga. Jestem uzależniona od kawy i komedii romantycznych. Jestem estetką, uwielbiam tworzyć i otaczać się pięknymi rzeczami.

Magdalena Tumasz


Bycie rodzicem jest fajne i trudne, zmiany zaczynają się w nas, nauka mądrego towarzyszenia dzieciom

Mam na imię Magda, przez 17 lat prowadziłam księgarnię w Wałbrzychu, choć księgarni już nie ma, miłość do książek została i trwa. Obecnie pracuję jako asystent rodziny. Jestem żoną i mamą trójki dzieci, stąd bliski mi temat wychowania i literatury dziecięcej, o tym właśnie traktuje blog, który prowadzę od czerwca 2015: www.dzieci-smieci.pl.

Jakub Śpiewak


Mój blog to spojrzenie na świat i życie przez pryzmat wiary. Staram się, by było to ciekawe.

Mój blog to spojrzenie na świat i życie przez pryzmat wiary. Staram się, by było to ciekawe. O wszystkim da się wszak opowiedzieć ciekawie. Prowadzę serwisy internetowe, działam w social media i z tego żyję, a blog to moja pasja. Tak jak pasją jest wiara.

Paulina Bulek


Blog o ulepszaniu swojego życia na różnych płaszczyznach.

Mieszkam w okolicach Częstochowy. Od chwili, gdy zrozumiałam, że moje życie jest w moich rękach, staram się je nieustannie ulepszać. Dzielę się tym z czytelnikami na blogu. Poza tym jestem fanką slow life i gry na gitarze.

Małgorzata Drewnowska


czasglammam.pl to blog dla kobiet, które chcą osiągać więcej.

Moją misją jest zwiększenie motywacji i efektywności kobiet, a w szczególności matek. Piszę o zarządzaniu sobą w czasie, produktywności, motywacji i o tym że u podstaw zmian leży zmiana myślenia i priorytetów. Czas Glam Mam to miejsce, w którym dzielę się pomysłami i praktycznymi sposobami na zorganizowanie swojego życia zawodowego i rodzinnego. Wiem, że droga do efektywnego działania jest długa i wyboista. Wymaga zredefiniowania swoich priorytetów i zmiany postrzegania wielu kwestii. Sama uważam, że wciąż jeszcze nie zakończyłam swojej wędrówki. Jestem jednak przekonana, że wzajemnie możemy się w naszej podróży wspierać i motywować. Jeśli chcesz podjąć wyzwanie i zorganizować swoje życie, zapraszam na bloga.

Aneta Jokisz Krzysztof Jokisz


Blog rozwojowo lifestylowy z nutką parentingu.

Jesteśmy małżeństwem z dobrym poczuciem humoru. Mamy dwójkę dzieci, dwa koty i jeden blog www.naszadrogado.pl Prowadzimy blog, bo nie mamy telewizji, a blog ten traktujemy jako nasze wspólne hobby. Na co dzień aktywni fizycznie i zawodowo. On ze Świętochłowic, ona z Zabrza, a żyjemy w Rudzie Śląskiej.

Sylwia Kamińska


blog około parenting'owy, domowy, lifestyle'owy

Silna matka, gotowa na nowe! Kocham gotować, od jakiegoś czasu zdrowo i kolorowo, ale tu nie tylko o gotowaniu, przepisy to dodatek :) Główny cel, którym chcę się dzielić, to dzieci i rodzina, wspaniałe historie innych ludzi, nasze domowe perypetie, naturalne kosmetyki, książki dla dzieci oraz porady dotyczące włosów, bo włosy są ściśle związane z moim wykształceniem i wiedzą zdobytą w praktyce. Jeśli masz ochotę do mnie zajrzeć, weź ze sobą ulubioną kawę bądź herbatę i chwytaj moje słowa. Któż wie, może to akurat moje teksty sprawią, że uśmiechniesz się. Jestem tu dla Ciebie!

Anna Nowakowska


Edukacyjny blog poświęcony event marketingowi, MICE Venue oraz szerokorozumianej branży eventowej

Z branżą eventową związana od 13 lat. Absolwentka AWF w Warszawie na kierunku Turystyka i Rekreacja. Doktorantka. Inicjatorka założenia Stowarzyszenia Branży Eventowej, w którym sprawuje funkcję Członka Zarządu ds. Edukacji. Odpowiedzialna za projekt Studium Event Management współtworzony z Fundacją na rzecz Wydziału Zarządzania UW oraz za współpracę z uczelniami wyższymi. Dyrektor Programowa trzech konferencji Event Biznes poświęconej znaczeniu i wartości event marketingu oraz eventu jako skutecznego narzędzia biznesowego.Hotelarz. Pierwotnie specjalista ds. konferencji i bankietów w Hotelu Mazurkas i Mazurkas Conference Centre a następnie Manager ds. Kluczowych Klientów w Hotelu NARVIL**** Conference & Spa.Ekspert z zakresu przystosowania przestrzeni w obiektach i miejscach spotkań dla branży eventowej. Wykładowca z zakresu turystyki biznesowej. Jurorka w konkursach: Hotel z Pomysłem (Hotelarz), Top Event FBE 2016 (Forum Evential) oraz Najlepsze wydarzenie lata 2015 (Brief). Prowadzi bloga poświęconego event marketingowi, obiektom i miejscom spotkań oraz szerokorozumianej branży eventowej – www.strefaMICE.pl

Emilia Skurzyńska


Czarna magia nie istnieje - jest za to inżynieria. Właśnie o niej piszę na blogu.
Operacja Dom to miejsce, w którym pokazuję, że bycie kurą domową po godzinach jest ciekawe i fajne.

Za dnia studentka automatyki i robotyki, po godzinach pełnowymiarowa kura domowa. Na uczelni bawię się jak dziecko, programując roboty, tworząc sztuczną inteligencję i poznając ludzki mózg. W domu czeka na mnie jeszcze więcej wyzwań, którym musze powiedzieć stanowcze TAK. Uwielbiam gotować, szyć, tworzyć i uczyć się nowych rzeczy.

Szymon Ziemba


Blog o finansach osobistych i własnym biznesie.
Blog o malarstwie i prezentach na różne okazje.

Finansista z zawodu i pasji. Twórca wielu projektów typu start-up w branży internetowej, które opisuje na swoim blogu Rekin Finansów.

Anna Wojtyna


Dzielę się mnóstwem inspirujących przepisów, piszę o dzieciach, macierzyństwie i drugiej ciąży.

Jestem młodą mamą i uwielbiam gotować dla rodziny. Blogowanie to moja druga pasja, choć nie ostatnia. Pisałam książki, ale nie mam ostatnio do nich serca. Blogowanie pomaga mi oderwać się od codzienności i poznać nowych ludzi i spojrzeć na świat z innej perspektywy.

Katarzyna Stańko


Piszę o leniwym prowadzeniu domu. Chcesz wiedzieć jak to się robi? Zajrzyj do mnie!

Cześć, jestem Kasia i odczarowuję perfekcyjność, bo... jestem leniwa! Nauczę Cię być Leniwą Panią Domu. Dlatego na moim blogu dowiesz się w jaki sposób prowadzić dom, by się przy tym nie narobić i zbytnio nie namęczyć. Zaoszczędzisz czas przeznaczony na porządkowanie i w końcu znajdziesz czas na swoje przyjemności i hobby. Dokładnie tak jak ja!

Łukasz Migura


wykop
Opowiadam niestworzone historie za pomocą słów i obrazów.
Ania i Łukasz. Podróżujemy po swojemu, unikamy zorganizowanych wyjazdów i wycieczek all inclusive.

Jestem aroganckim bucem, któremu wydaje się, że może być dobry we wszystkim. Zdecydowałem jednak, że skupię się na pisaniu i robieniu filmów. Jeśli lubisz poznawać ciekawe historie to trafiłeś we właściwe miejsce. Czytaj mnie i oglądaj na lukaszmigura.com.

Agata Grzesik


Pani Miniaturowa - mocne teksty, cięty jęzor, jedna Miniaturowa kobieta.

Pani Miniaturowa - prawdopodobnie najmniejsza autorka polskiej blogosfery tego formatu! Niepełnosprawna mama o ciętym języczku, której nie straszne są szczere, mocne wpisy wbijające czytelników w fotel.

Nadine Kranik


Blog parentingowy - macierzyństwo i moja pasja- szycie.

Cześć!:) Jestem Nadine i założyłam bloga Macierzyństwo-raz! Piszę o kwestiach związanych z ciążą i wychowaniem dziecka, staram się coś doradzić na własnym doświadczeniu, oprócz tego szyję i umieszczam na blogu tutoriale. Znajdziecie u mnie również przepisy na pyszne ciasteczka czy dania. Mówię o sobie: Początkująca pani domu, żona i matka.

Michał Barczak


Na blogu poruszam tematykę marketingu, zarabiania przez internet, staram się też inspirować :)

Po kilku latach pracy na etacie, postanowiłem założyć własną firmę. Zajmuje się doradztwem marketingowym filmami 360 oraz wirtualną rzeczywistością.

Agnieszka Kwiatkowska-Stenzel


Blog "MyWay" zawiera subiektywne opisy odwiedzanych przeze mnie miejsc.

Mam na imię Agnieszka. Podróże od zawsze były wpisane w moje życie. Swoją pierwszą poważną podróż samolotem odbyłam z mamą do U.S.A. miałam wtedy 6 lat - co oznacza, że leciałam samolotem w którym pasażerowie legalnie palili papierosy. Dalej jak by to powiedzieć już poszło. Obecnie mogę stwierdzić, że choruję jeśli pozostaję w miejscu. Ponieważ pozostaję w ciągłym ruchu, ciągle coś wokół mnie się dzieje i dlatego też w jakimś momencie stwierdziłam, że moja pamięć zaczyna blaknąć momentami, i tak narodził się pomysł na prowadzenie bloga. Początkowo miał to być tylko spis moich wspomnień z wyjazdów, jednak obecnie będzie on rozszerzany o praktyczne informacje związane z podróżowaniem. Poza moją pasją numer jeden mam też kilka innych: jeździectwo, mój balkon, bieganie, hiszpański, angielski (z którym działam obecnie zawodowo). Poza tym moje życie kręci się dodatkowo wokół mojej rodzinki: męża, córeczki i psa. Jestem realistką i muszę to stwierdzić: jestem szczęśliwa.

Lila Jemila


Świat dziecka widziany dorosłym okiem. Świat dorosłych myśli wywołanych przez narodziny dziecka.

Mój blog, to mój pamiętnik. To znaczy nie mój, mojej córki bo pisany do i o niej. Historia małej dziewczynki ładowanej energią słoneczno-deszczową (w zależności od pogody), której nie jest w stanie nigdy wyczerpać do północy. Historia spisana moimi rękami i moimi wspomnieniami. Podlewana moimi łzami wzruszeń i dumy, niepewności i euforii, lęku i radości z jakiej istnienia nie zdawałam sobie nawet sprawy jako nie-mama. Historie z życia wzięte przeplatam też swoimi luźnymi myślami i przemyśleniami wywołanymi podwójną rolą jaką pełnię we wszechświecie - mamy i kobiety.

Aneta Zając


Blog przygodowy - o tym, jak łatwo zamienić marzenia we wspomnienia i kolekcjonować przeżyć.

Półtora metra chodzącej nitrogliceryny. Zawsze głodna, zawsze spragniona przeżyć. Czasem zaszywam się na końcu świata, a czasem nie mogę wytrzymać bez gwaru miasta. Udało mi się życie i dzielę się tym z innymi.

Marcin Ceran


wykop
Wszystko co chcecie wiedzieć o jedzeniu a boicie się zapytać! ;)

Jedzeniowy freak ze Śląska, może godzinami gadać o jedzeniu i nigdy mu się to nie znudzi!

Mariusz Woźniak


wykop
Chichotka.pl to bloga o modzie dziecięcej, parentingu i fotografii.

Copywriter. Dziennikarz. Pasjonat fotografii i piłki nożnej. Fanatyk inspirujących, wymagających dyskusji. Twórca wartościowych treści.

Małgorzata Krasny - Szyszkiewicz


YouTubowy kanał dla nowoczesnych i świadomych rodziców.

Drodzy, od pond roku prowadzę parentingowy kanał na YouTubie, od 9 lat jestem mamą najlepszej z córek a od ok. 15 lat działam w branży parentingowej. Lubię oglądać seriale, czytać książki, gotować, remontować, pić dobre wino, jeść sushi i podróżować. Mieszkam w Warszawie z córką, mężem i trzykolorową Cavalierką.

Kasia Aleszczyk


Na www.KasiaAleszczyk.pl pomagam (nie tylko) blogerom oswajać WordPressa
Kursy online z WordPressem związane

Zawód - fizjoterapeuta. Miejsce - po ucieczce z Gliwic: spokojna wieś gdzieś na Opolszczyźnie. Kocham - czytać i kawę. Co robię? Trochę piszę, trochę sprzedaję, trochę kreuję. Takie tam...

Joanna Lenart


Homoturisticus czyli subiektywnie, bezkompromisowo i otwarcie o turystyce i nie tylko.

Jeszcze studentka. Pilot wycieczek, wychowawca kolonijny i animator czasu wolnego. Ma za sobą pobyt na Erasmusie w Grecji. Zakochana w turystyce, zagorzała przeciwniczka kiczu, komercji i pułapek turystycznych. Blog powstał po to, by przybliżać czytelnikom tajniki pracy w branży turystycznej i pokazać również ciemniejszą stronę turystyki.

Marcin Gajewski


Blog "Co na to tata?" powstał w lipcu 2015 roku i jest prowadzony przez tatę dwuletnich bliźniaków.

Prywatnie, zdrowo ponad trzydziestoletni ojciec totalnie cudownych dwuletnich bliźniaków. Zawodowo sam sobie sterem i okrętem - grafik i front-end developer. Największa moja zmora to permanentny brak czasu na wszystko. Jednak staram się edukować dobę w kierunku rozciągliwości do granic możliwości :)

Grzegorz Deuter


Bloguję o stylu życia, minimalizmie, oszczędzaniu pieniędzy, poruszam przy tym głównie Męskie Sprawy

Blogując o stylu życia, minimalizmie, oszczędzaniu pieniędzy, dostarczam czytelnikom informacje o charakterze poradnikowym (znam się i poruszam w obszarze technologii, telewizji, finansów, oszczędzania), prezentuję przy tym tematy z Męskiego punktu widzenia. Pasjonuję się filmem (głównie polskim), teatrem, zdrowym stylem życia, książkami o rozwoju osobistym, biznesie. Jestem członkiem Polskiej Akademii Zdrowia oraz Stowarzyszenia Inwestorów Indywidualnych.

Jacek Mikita


Blog o tym, jak wygląda życie dorosłego faceta na tym pięknym świecie...

Facet po czterdziestce. Mąż, ojciec i projektant wnętrz. Fotograf-amator i wannabe bloger. Właściciel niewyparzonego jęzora i poczucia humoru w stylu noir. Wiecznie na diecie i wiecznie upalony życiem…

Patrycja Norek


Blog kulturalno-osobisty. Nie zawsze obiektywnie, ale zawsze po małpiemu.

Jestem studentką lubiącą czytać książki, oglądać seriale i filmy i obserwować świat wokół mnie. Na moim blogu uzewnętrzniam się od kilku lat i mam nadzieję, że przede mną kolejne kilka lat blogowania.

Kuba Osiński


Kuba Osiński Blog to moje miejsce, gdzie piszę o... prawie wszystkim to taki lifestyle.
Piszę bloga o tym, że nie chce być ojcem, ale chce zasłużyć na bycie tatą.

Autor blogów Kuba Osiński Blog i MyLittleAntS. Tata dwóch Małych Mrów, mąż, fotograf, biegacz.

Marianna Chłopek-Labo


marilabo.pl to blog o świadomym życiu, o stawianiu na jakość i poznawaniu siebie

Uwielbiam pisać, prowadzę bloga o świadomym życiu i firmę Creation LAB. Prywatnie jestem żoną i mamą.

Asia Maj


damsko-męski blog o tworzeniu związku

Rozważny i romantyczka. Majster i majsterkowiczka. Samochodziarz i domowniczka.

Paulina Pięta


Miejsce dla osób kochających eventy! Wiedza, inspiracje, wydarzenia, networking

Paulina Pięta – aktywna obserwatorka branży eventowej, marketingowiec, kobieta aktywna. Autorka bloga Eventualnie.com. Inicjatorka, organizatorka i uczestniczka licznych wydarzeń w Kielcach i Warszawie. Nie zamyka się przy tym w jednej branży, choć jej pasje to nowe technologie i Social Media. Obecnie organizuje spotkania networkingowe #NETWORKINGUS dla przedsiębiorców. Tworzy także strategie marketingowe dla firm, obecnie dla Ośrodka Rehabilitacyjno - Wypoczynkowego Polanika. Nie potrafi usiedzieć na miejscu (więc dużo biega), a jako o organizatorce mówią o niej: człowiek orkiestra.

Małgorzata Sobotnicka


Ogranicza nas tylko wyobraźnia - blog o zabawie z biżuterią, decoupagem

Mam na imię Małgorzata. Lubię koralikować, dekupażować, filcować. Ciągle szukam nowych technik i ... bawię się nimi :) Nieustannie się uczyłam i uczę nadal, poszukując tego, co sprawia mi najwięcej radości :)

Kate Kobryn


O fotografii, techniki, historie i wywiady z fotografami dookoła świata

Witam jestem fotografem, wciąż doskonalącym się, starającym się dzielić swój czas miedzy byciem pełnoetatowa mama a fotografowaniem

Joanna Brzezińska


Piszę rzetelnie o zdrowiu i psychologii, a czasem też o podróżach.

Nazywam się Joanna Brzezińska i jestem psycholożką. Współpracuję z kilkoma (a w porywach z kilkunastoma) miejscami prowadząc warsztaty, szkolenia, grupy wsparcia, sesje indywidualne i konsultacje psychologiczne. Osoby, z którymi pracuję to m.in. seniorzy, osoby dotknięte mobbingiem w pracy, rodziny nastolatków dotkniętych problemem otyłości i chorób cywilizacyjnych. Moje główne zainteresowania związane z psychologią to zdrowie (w tym tematyka otyłości i zmiany nawyków), promocja zdrowia, komunikacja międzyludzka. Od października rozpoczynam studia w Sheffield na kierunku EuroPubHealth. Poza tym bardzo lubię podróżować i poznawać przyrodę.

Monika Loryńska


Tematem przewodnim bloga rozterkistartuperki.pl są przedsiębiorczość, rozwój osobisty i zdrowie.
Blog dla przedsiębiorców, którzy chcą się dowiedzieć, jak promować biznes i zdobywać więcej klientów

Przedsiębiorczość mam we krwi – non stop wpadam na jakieś szalone pomysły i chcę zakładać kolejny biznes. Oczywiście zaraz potem rozsądek sprowadza mnie na ziemię, no bo przecież trzeba liczyć też siły na zamiary. Ale wszystkie pomysły skrzętnie notuję i zostawiam sobie na później – kto wie, może je jeszcze wykorzystam? Moim celem życiowym jest uzyskanie całkowitej wolności finansowej tzn. dojście do takiego etapu, kiedy będę mogła wybrać, czy w tym miesiącu biorę urlop i jadę w podróż życia czy pracuję. Taka można powiedzieć, wcześniejsza emerytura :) Marzy mi się wyprowadzka na wieś i hodowanie własnych, ekologicznych warzyw oraz regularne podróżowanie po świecie. Czy mi się to wszystko uda – dowiecie się z mojego bloga.

Agnieszka Chlodzinska


Piszę o życiu, krótko i konkretnie z dużą dawką ironii i humoru ;)

Blogerka, kawoholiczka, rowerzystka, fitnesska, która marzy o outowaniu się z PL. .

Jaworowi.cz


wykop
Chcesz zwiększyć ruch? zmienić coś? a może coś się zepsuło? U mnie znajdziesz odpowiedź.

WordPress & Marketing Ninja, typowy przykład "od blogera do developera". Obecnie również Kierownik działu wsparcia sprzedaży i marketingu w największym ogrodniczym sklepie internetowym.

Karolina Brzuchalska


Blog o trudach i radościach życia pod jednym dachem z prawie nastolatkami - jak żyć i nie zwariować!
Fotograficzne zmagania z rzeczywistością - z miłości do fotografii i świata

Przykładna żona, matka dwóch swoich synów i zakręcony specjalista ds. marketingu i PR-u w jednym. Z wykształcenia filolog, z zamiłowania fotograf, miłośniczka wszelkich pisemnych form wypowiedzi oraz treningów bokserskich.

Lidia Luna Cichowlas


Blog mentorski o rozwoju osobistym, budowaniu relacji międzyludzkich i duchowości.

Jestem fascynatką człowieka, rozwoju osobistego, zdrowych nawyków oraz aloesu. Pomagam ludziom w ich rozwoju osobistym, podjęciu działań, pokonaniu trudności, blokad umysłowych, budowaniu zdrowych relacji z innymi ludźmi. Od lat z sukcesem wprowadzam zmiany we własne życie i w tym się obecnie specjalizuję.

Ewelina Wachowiak


English Tea Time to blog o języku angielskim, a także kulturze krajów anglojęzycznych.

Nazywam się Ewelina Wachowiak. Prywatnie, mama Leonka i przyszła żona Damiana 😉 Zawodowo, absolwentka Nauczycielskiego Kolegium Języków Obcych we Wrześni, filologii angielskiej na poznańskim UAM, nauczycielka języka angielskiego i… blogerka!

Maciej Wojtas


Inspirujący blog dla kreatywnych. Wartościowa wiedza podana wyjątkowo lekko i z humorem.

Jestem zawodowym copywriterem, scenarzystą i muzykiem. Piszę barwnie, lekko i na temat.

Dariusz Pichalski


Prowadzę bloga dla aktywnych i świadomych Panów (Panie też zapraszam)

Hej, nazywam się Darek i prowadzę bloga dla wszystkich aktywnych i świadomych Panów

Anna Starzyńska


Blog o języku angielskim, kulturze Wielkiej Brytanii oraz o sposobach nauki języków obcych.

Cześć! Nazywam się Ania i jestem autorką bloga English with Ann. Angielski to moja pasja i doskonały sposób na spędzanie wolnego czasu. Uwielbiam to co robię i ludzi, którzy mi w tym towarzyszą. Jest to także moja praca, uczę języka angielskiego dzieci, młodzież a także seniorów. Pasją do języka angielskiego zaraziłam się już kilka lat temu i pozostaję jej wierna. Ukoronowaniem tego jest ten blog, który prowadzę nieustannie już od grudnia 2011 roku. Prowadzenie bloga to dla mnie sposób na relaks. Chwila tylko dla mnie.

Ilona Deka


Life is simple - to domena bloga. Życie, przemyślenia, inspiracje.

Z wykształcenia dziennikarka, z urodzenia człowiek z presją twórczą. Odczuwa niekończącą się konieczność wyrażania opinii, co - jak wiadomo - jest bezpieczniejsze na blogu niż w towarzystwie.

Ola Gościniak


Pomagam dodać stronie WWW skrzydeł, ogarniam WordPressa, SEO i inne techniczne kwestie dotyczące WWW

Nazywam się Ola Gościniak. Założyłam firmę www.imagospot.pl, gdzie na co dzień tworzę nowoczesne, piękne i łatwe w użyciu strony internetowe. Moją misją jest zmiana oblicza internetu, aby każda strona sprawiała podczas jej oglądania przyjemność. Zajmuję się zarówno projektowaniem i wdrażaniem stron WWW. Jestem absolwentką Informatyki na Politechnice Poznańskiej oraz skończyłam studia podyplomowe z Grafiki Projektowej – a wszystko dlatego, bo uwielbiam łączyć wysoką funkcjonalność z doskonałym wyglądem. Prowadzę bloga eksperckiego Jestem Interaktywna (www.olagosciniak.pl), na którym pomagam ogarniać WordPressa, SEO, ale także i inne techniczne aspekty prowadzenia własnej strony lub bloga. Piszę także trochę o freelance, SEO i social media. Tworzę kursy online i mam grupę wsparcia na Facebooku, do której zapraszam każdego, kto chce dodać swojej stronie WWW skrzydeł: https://www.facebook.com/groups/strona.www

Gabriela Cieślak


Blog matki nieidealnej, pokazujący że można być niedoskonałym, ale najlepszym rodzicem.

Gabriela Cieślak, Wyrodna Matka – miłośniczka karmienia piersią (ocierająca się o laktaterroryzm), entuzjastka metody BLW, fanka (ostatnio więcej obserwująca niż praktykująca) chustonoszenia. Posiada ogromną potrzebę dzielenia się z ludźmi wiedzą dotycząca powyższych tematów – stąd blog. Pracownik dużej korporacji IT po powrocie z urlopu macierzyńskiego. Na co dzień stara się znaleźć kompromis pomiędzy szumnie nazwaną „karierą zawodową”, a matkowaniem Maluchowi i żonowaniem Panu Wyrodnemu. Uwielbia wszelkiego rodzaju DIY, dlatego sukcesywnie zagraca mieszkanie rzeczami do craftów.

Daria Jóźwicka


Jesteśmy rodziną, która żyje w swoim domu na wsi i stara się delektować każdą chwilą spędzoną razem.

Nazywam się Daria Jóźwicka i wraz z Mężem od stycznia 2015r. prowadzę bloga o tematyce parentingowej. Dzięki regularnie pisanym postom na stronie i w social mediach, mamy już stałe grono Czytelników, którzy uwielbiają tematy związane z szeroko pojętym parentingiem, zdrowym stylem życia i ceniących nasze recenzje. Jesteśmy rodzicami dwójki dzieci: Jakuba i Agaty. Mieszkamy na wsi w domu jednorodzinnym w województwie łódzkim.

Olga Włodek


Blog o magii, przyjemności i równowadze. Z kubkiem kawy lub herbaty,

Od sierpnia 2016 na 100% etatu pracuję nad swoim sklepem z herbatą i kawą. Po godzinach uwielbiam jeździć konno, czytać książki (głównie kryminały i popularnonaukowe) i spacerować z psiakiem. Lubię pomagać, więc jeśli masz jakąś sprawę, to pisz śmiało!

OlaBoga!


Zachęcam do tego, by doświadczyć Boga realnie i piszę jak to zrobić.

Nie uważałam się za Chrześcijankę i nie chciałam mieć z tą wiarą nic wspólnego, dopóki nie poznałam Chrześcijaństwa od zupełnie innej strony. Spotkałam kogoś, kto powiedział mi, że Chrześcijaństwo to nie religia, tylko relacja z Bogiem. Wszystko zaczęło się zmieniać wtedy, gdy rzeczywiście zaczęłam poznawać Boga osobiście...

Barbara Kocot-Ilka


Odczarowuję język japoński

Japonistka z powołania ;-)

Anna Chomiak


Lifstyle z kulturalnym zabarwieniem.

Pisanie jest dla mnie tak naturalne jak oddychanie. Uwielbiam trudne tematy i nie ma dla mnie tabu.

Gosia Hajnysz


GeeWay to blog na którym znajdziesz sposoby na bycie szczęśliwą mamą, żoną i kobietą jednocześnie!

Gee to ja, a GeeWay to taki mój Way na życie. Jestem niepoprawną optymistką i nie ma dla mnie rzeczy niemożliwych. Mama dwójki dzieci i żona najwspanialszego męża na ziemi. Ale też kobietą, która pielęgnuje swoje pasje i dba o swój wolny czas, dla dobra siebie i swojej rodziny. Obecnie przebywam na urlopie macierzyńskim i aby nie dać się zwariować codzienności, piszę blog. Blog o tym jak być szczęśliwą mamą, żoną i kobietą.

Paulina Sosur


Teksty pisane prosto z serca, bez owijania w bawełnę. Pełen lifestyle połączony z parentingiem.

Pozytywnie zakręcona i otwarta, to chyba dwa najlepiej opisujące mnie słowa. Uwielbiam pisać, podróżować i spędzać czas w gronie najbliższych. Jeśli chodzi o moją blogową pasję, to nie boję się wsadzać "kija" w mrowisko i poruszać tematów trudnych. Głowa do góry i do przodu ;)

Emilia Mańk


O fotografii z perspektywy psychologa.

Fotograf z zamiłowania i psycholog z wykształcenia. Mam 25 i mieszkam w Warszawie. Prowadzę bloga, w którym łącze swoje dwie największe pasje i dzielę się ciekawostkami na które natrafiam.

Agata Bromberek


Życie Polki w Turcji. Blog o obyczajach, stereotypach, pracy w turystyce, podróżach.

Z urodzenia Poznanianka, od 2005 roku mieszkam, pracuję, podróżuję i bloguję o Turcji. Staram się pokazywać ten kraj niestereotypowo, przybliżać codzienność i obyczaje. Jestem współautorką książki "Turcja. Półprzewodnik obyczajowy". Na co dzień współprowadzę biuro podróży w Alanyi, gdzie mieszkam.

Grzegorz Załubski


Bez porad i oceniania. Na Poważnie i śmiesznie. Obserwuję, analizuję, piszę. Nic ambitnego, ale...

W średnim wieku, lecz nadal świetnie rokujący. Żonaty, bezdzietny, bezpartyjny. W swoim życiu paliłem trawkę w ilościach hurtowych, zadawałem ze złodziejami i łobuzami. Byłem marynarzem, pracowałem w fabryce tekstylnej oraz agencji reklamowej. Porzuciłem prastary niemiecki Szczecin na rzecz stolycy. Emigrowałem. Mieszkałem w kilku krajach, na kilku kontynentach. Nie lubię latać, ale uwielbiam lotniska. Lubię czytać. Ubóstwiam futbol, za jego prostotę, ale i niezwykłą złożoność. Dorobiłem się kredytu we frankach i mglistych perspektyw na jego spłatę. Biegam namiętnie, aczkolwiek bez ciągot wstąpienia w grono sekty maratońskiej. Irytuje mnie kultura ustawicznego pędu. Prędzej, szybciej, więcej. Drażni sztucznie wymuszana powaga. Uważam, że o rzeczach poważnych można dyskutować z dystansem i poczuciem humoru. Piszę bo lubię i sprawia mi to przyjemność. Bo chyba sprawniej mi czasem wyrazić poprzez słowo pisane to co mnie aktualnie gniecie.

Aleksandra Olczyk Paweł Wolny


Czytamy i recenzujemy głównie literaturę faktu, fantastykę i poradniki kulinarne
Kuchnia z różnych zakątków świata oraz tradycyjne polskie smaki

Ola i Paweł czy Saudyjskie Wielbłądy. Fotografujemy, czytamy, piszemy i gotujemy - to nasze pasje.

Marina Furdyna


Stawiam na dobre foty, a znajdziecie u mnie podroze, kawalek Warszawy i przemyslenia o weganizmie.

Mam 24 lata, obecnie mieszkam w Warszawie z narzeczonym, psem i królikiem. Do tej pory mieszkałam kilkakrotnie w różnych miastach Holandii oraz w Rzymie (nie pytajcie, które wolę), a będąc jeszcze panną zjeździłam ponad pół Europy autostopem, często sama, jeszcze częściej bez pieniędzy. Kocham fotografowac i odkad zainwestowalam w dobry sprzet, zalozylam bloga.

Marcin KAMYK Kamiński


Męska Pasja, Lifestyle & Fun.

Człowiek z pasją do kultury i gadżetów. W niebanalny sposób piszę o rzeczach banalnych, dzięki czemu pokazuję wszystko od drugiej strony.

Radosław Kowalski


Bardzo dużo o książkach, z uśmiechem i pozytywną energią.

Jestem szczęśliwie zakochany w książkach, nierzadko sięgam nawet po poezję. Mistrzów mam wielu, a Nienacki, Osiecka, Kora i Joplin to czołowi przedstawiciele tego światka. Jeżdżę rowerem, bardzo dużo piszę, a jeszcze więcej się uczę.

Paweł Tomkiel


Pierwszy blog o męstwie, a z tego wypływają: relacje, praca, wiara, finanse i samoświadomość.

Człowiek o milionie pomysłów, boży wojownik, mąż, brat, przyjaciel. Wielki fan wartości i dobrej jakości. Wolne chwile poświęca na rozmowy z ludźmi, muzykę i sporty wodne.

Monika Meliani


Blog dla rodziców - piszę głównie o wychowaniu, żywieniu, chustonoszeniu i pieluchach wielorazowych

Z wykształcenia biolog i dietetyk, z zamiłowania podróżniczka, mól książkowy, mama, żona i blogerka. Los rzucił mnie na obczyznę, więc od kilku lat mieszkam w krainie wina i serów.

Joanna Kiecka


Blog o podróżach z dziećmi i nie tylko. Zainspiruj się nami.

Księgowa z zawodu i wykształcenia oraz podróżnik z zamiłowania. Kocha piękne widoki i wraz z rodziną pragnie poznać jeszcze lepiej ten świat.

Agnieszka Walkowiak


wykop
Blog o aktywnym, świadomym macierzyństwie z dużą dawką rodzicielstwa bliskości.

Bloguję od niecałych dwuch lat, piszę głównie o tym co mnie porusza i inspiruje. Poprzez aktywne macierzyństwo i rodzicielstwo bliskości sxukam instrukcji jak odnaleźć się w roli matki. Po za blogowaniem, pasjonuje mnie tworzenie wydarzeń, rekonstrukcja historyczna, sztuka tatuażu, szydełkowanie i dobra książka.

Tomasz Nowicki


Blog publicystyczny. Trochę lokalny, trochę globalny. Trochę mikro, trochę makro. Po prostu blog!

Jestem historykiem sztuki, dziennikarzem, politykiem i podróżnikiem. Pasjonuję się muzyką Chopina, historią ziemi kłodzkiej, liturgią trydencką oraz sportem. Sądzę, że nasze życie to suma wszystkich naszych fascynacji, które powinniśmy pielęgnować i praktykować. Oczywiście bardzo intensywnie!

Sebastian Czapliński


wykop
Na blogu znajdziesz recenzje książek i wywiady z pisarzami.

Jestem nastolatkiem, który uwielbia czytać książki oraz słuchać rocka (i dobrego popu). W przyszłości chcę być korektorem i redaktorem.

Marcin Szkodziński


Blog publicystyczny.

Nie mam nawet osiemnastu lat, a piszę. Czy to nie przegięcie?

Sylwia Cegieła


wykop
Blog o muzyce, modzie, urodzie, filmie, sztuce i sporcie.

Blogerka. Rozmawiam z ludźmi o modzie, urodzie, muzyce, filmie, sztuce i sporcie.

Asia Sokołowska


wykop
Byłem tu. Tony Halik. to blog o podróżach i kulturze krajów Azji (zwłaszcza Japonii). Est. 2009.

Bloguję o podróżach i azjatyckiej kulturze. Moje pasje to: koty (mam 2), japońska kuchnia (o której sporo piszę na blogu) i języki obce (porozumiewam się w 5, w tym w japońskim i chińskim).

Iza Wojtaszek


Autorka książki "Pasja to za mało, czyli jak się spełniać, rozwijać i zarabiać" pisze bloga

Izabella Wojtaszek - Projektant kariery & Trener zdobywania pracy marzeń Izabella ma 14 lat doświadczenia w branży zdobywania pracy, włączając w to doświadczenia z bycia po drugiej stronie muru jako rekruter. Uważa, że praktycznie każdy kto chce może mieć WYMARZONE życie zawodowe i dlatego na co dzień pomaga je stworzyć. Nim do tego doszło rekrutowała w Agencji Zatrudnienia (Randstad) i działach personalnych (m.in. pion techniczny sieci Play). Ponadto szkoliła z umiejętności potrzebnych na rynku pracy m.in. klientów Biura Karier oraz studentów International i Executive MBA Politechniki Warszawskiej. Z wykształcenia jest Magistrem Psychologii oraz kwalifikowanym Trenerem Biznesu. Jest autorką książki "Pasja to za mało, czyli jak się spełniać, rozwijać i zarabiać" i bloga http://www.pracanawymiar.pl/blog

Monika Budyta


Biblia - duchowość - życie

Zakonnica w średnim wieku. Trochę włóczęga, trochę mól książkowy. Trochę teolog. Patrzę, myślę, odczuwam. Czasem o tym piszę.

Marek Trenkler


Blog o poprawnej polszczyźnie i pisaniu. Ale nie tylko.

Redaktor, korektor, autor tekstów i bloger. Grammar nazi. Matuzalem blogosfery.

Maria Wanda


Kuchnia wegetariańska, rękodzieło, inspiracje ślubne, podróże po Włoszech, życie w Mediolanie

Cześć, jestem Marysia. Od kilku lat mieszkam w Mediolanie, skąd prowadzę mojego bloga lifestylowego. Z wykształcenia jestem geografem, uwielbiam gotować, podróżować i czytać.

Szymon Owedyk


Blog o Copywritingu, SEO, Pozycjonowaniu i Rozwoju Osobistym to wspaniałe miejsce dla każdego!

Copywriter od 2008 roku, który aktualnie prowadzi własny biznes o nazwie CopywriterExpert. Na co dzień więc tworzę teksty na strony www, opisy produktów, artykuły na blogi. Dodatkowo pozycjonuję i projektuję strony w Wordpressie!

Bartłomiej Dusza


Blog, gdzie dzielimy się wiedzą na temat video marketingu, social mediów oraz biznesu.

Na co dzień zajmujemy się tworzeniem doodle video, czyli krótkich filmów promocyjnych. Oprócz tego na blogu dzielimy się wiedzą na temat video marketingu.

Jakub Kubka


Blog opowiada o historii Włoch, o historii języka włoskiego oraz o współczesnym języku włoskim.

Mam na imię Jakub, ale z racji tego, że jestem psychofanem ;) Włoch, moi znajomi wołają do mnie Giacomo, co jest włoskim odpowiednikiem mojego imienia. Urodziłem się całe 35 lat temu. Mieszkam w miejscowości pod Łodzią, a w samej Łodzi ukończyłem Uniwersytet Łódzki, a dokładniej historię. Oprócz Włoch, kocham także wszystkie koty, a najbardziej swojego biało-czarnego kociaka, Olę :)

Kasia Szymańska


Lifestylowy blog Kasi i Marcina Wiśnionych. Trochę o modzie, dobrym jedzeniu i podróżach.

Mama, nauczycielka i blogerka. Zafiksowana na punkcie dobrego jedzenia, podróży i mody.

Hania Zieleźnik-Rybak


Autostopem dookoła świata: nieco sarkastyczny blog podróżniczy

Lingwistka, backpackerka, śpioch. Pewnego dnia (z jednym mężem i dwoma plecakami) wyszłam z domu i złapałam stopa - od tego czasu jadę na wschód, tak długo aż stanie się zachodem, dogaduję się w językach, których nie znam, próbuję jedzenia, którego nie potrafię nazwać i tańczę do muzyki artystów ulicznych. Chodź, zabiorę Cię w podróż!

Klara Pyza


Blog o życiu, pracy i wierze, czyli o tym co kocham.

Jestem zakonnicą, urszulanką, katechetką, wychowawczynią w katolickiej szkole. Od 25 lat pracuję z młodymi ludźmi. Moją pasją jest Jezus. Poza tym, lubię czytać książki, chodzić po niewysokich górach, niedawno zainteresowało mnie blogowanie i postanowiłam ,,wejść'' w tę przygodę.

Anna Dąbrowska


Blog o kochaniu drugiego człowieka. W Polsce, Indiach i Mozambiku.

Zajmuję się kochaniem, bo Bóg pierwszy mnie ukochał i uzdolnił do rozpowiadania i rozdawania dobrego, które otrzymałam. Jestem w drodze. To znaczy, że mój dom jest tam, gdzie akurat mieszkam. To znaczy, że codziennie uczę się kochania. I jeszcze, że wiem gdzie iść, bo chodzę za Nim.

Basia Górka


Blog o wszystkim, co mnie otacza, dotyka porusza. O ludziach, emocjach, podróżach.

Romantyczka, ale rozważna. Czasami z głową w chmurach, ale twardo stąpająca po ziemi. Raczej odważna w sięganiu po swoje marzenia.Zawsze gotowa na wyzwania i NOWE, NIEZNANE. Wieczna marzycielka. Niepoprawna optymistka. Miłośniczka zwierząt.

Magdalena Krygier


Dominika Pliszka


Izabela Urbaniak-Marut


Karolina Jurkowska


Justyna Napiórkowska


Joanna Antonik