12 marca 2015, Autor: , Kategoria: Inicjatywy | Brak komentarzy

Pierwsza Mapa Polskiej Blogosfery to spontaniczny projekt, dzięki któremu będziesz mieć szansę zaistnienia (dosłownego i w przenośni) na blogerskiej mapie Polski. Zasady zgłoszenia są bardzo proste, ale napiszę o nich poniżej.

Niedawno przez blogosferę przetoczyła się burza, mając uświadomić, że są lepsi, gorsi, więksi, mniejsi itd… Średnio mnie interesują „cyferki” innych, dlatego moja inicjatywa ma na celu pokazanie, że bloger blogerowi może być blogerem (a może i sąsiadem), a nie konkurencją. Chcę, żeby PMPB pozwoliła na szybkie i łatwe nawiązanie kontaktu z blogerem „operującym” w danej lokalizacji. Gdzie za „lokalizację” uważam miasto. Ciężko mieć znajomych w każdej miejscowości, a dzięki blogerom, którzy wyrażą chęć otagowania na mapie pojawi się możliwość szybkiego kontaktu ze blogerem z danego rejonu. Chociażby po to, żeby polecił restaurację, hotel. Albo żeby napisać do kogoś i umówić się na piwo (wersja dla niepełnoletnich: na piwo bezalkoholowe). Życie i praktyka pokazują również, że odnalezienie się na większej imprezie może być z jednej strony trudne z powodu dużego stężenia blogerów na metr kwadratowy lokalu; lub braku zwykłej ludzkiej śmiałości do nawiązywania nowych kontaktów. Albo bardziej pragmatycznie: zawsze łatwiej zmontować ekipę do wyjazdu na #BFG, kiedy wiesz kto przebywa w Twojej okolicy i może się dorzucić do wahy na wspólny wyjazd do Gdańska. Czy do taksy, kiedy już stać Cię będzie na samolot:)

Kamień węgielny pod projekt wmurował Kamil Lipiński tagując członków MGB, jednak okazało się że są osoby spoza grupy, które pytały o możliwość dodania swojej lokalizacji na mapie. Stąd wziął się pomysł stworzenia Pierwszej Mapy Blogosfery dostępnej dla wszystkich chętnych:)

Więcej na www.runway37.pl

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych.