27 września 2019, Autor: , Kategoria: Inicjatywy Tag ,,, , | Brak komentarzy

Stawiamy kolejny krok w rozwoju MGB! Weź udział w inicjatywie ,,Podziel się swoją wiedzą i zareklamuj swój blog”. Poniżej opowiemy więcej o inicjatywie!

Inicjatywa ma na celu jeszcze bardziej nas zjednoczyć, pokazać siłę blogosfery oraz pomóc wzajemnie uporać się z różnymi blogowymi wyzwaniami. Na czym polega inicjatywa ,,Podziel się swoją wiedzą”? Już wyjaśniamy!

O co chodzi w ,,Podziel się swoją wiedzą”?

Wszyscy wiemy, jak wiele wartości niesie zdobywanie wiedzy z Internetu. Każdy z nas ma doświadczenie w blogowaniu, która wykorzystuje wiele dziedzin (copywritnig, SEO, marketing internetowy, fotografię, przemówienia publiczne, prowadzenie newsletterów, tworzenie stron WWW itd.). Zapewne każdy z nas spotkał się, chociażby z jednym zagadnieniem, powiązanym z wymienionymi przez nas branżami.

Na naszej stronie pojawiła się nowa kategoria wpisów Porady Blogerów. Możecie dzielić się w nich swoją wiedzą, a swoje słowa potwierdzać linkami do swojego bloga. Cały artykuł publikujecie na naszej stronie, a przykłady prowadzicie do swojej strony, bloga lub innego miejsca w sieci. Jak powinien wyglądać taki artykuł?

Przykładowo: ,,Założenie strony na Facebooku zaczęłam od zaplanowania całej komunikacji, o czym mówiłam przy okazji wpisu ,,Jak założyć fanpage dla bloga„. Przygotujcie najbardziej wyczerpujące treści, aby stworzyć na stronie MGB kolejną wartościową podstronę, która przyniesie wartość nie tylko członkom Mocnej Grupy Blogerów!

Przykładem takiego artykułu na naszej stronie jest ,, Blokada! Jak wygrać z banem nałożonym przez Facebook„.

Co powinno znaleźć się w artykule?

Poniżej przedstawimy kilka punktów, które powinna zawierać treść wpisu.

  • chwytliwy nagłówek, który przedstawi treść artykułu [H1];
  • kilka zdań zachęcające słowa kluczowe [h2];
  • kilka zdań wstępu (część z inicjałem) [akapit / włączony inicjał];
  • odkreślenie – Czytaj Więcej;
  • Treść oddzielona śródtytułami [akapit / H3 nagłówki];
  • Na końcu kilka słów o sobie oraz zaproszenie do bloga;

Czekamy na Wasze artykuły, a tym czasem życzymy dużo weny!

Komentarze dostępne tylko dla zalogowanych.