Wyzwanie czytelnicze: WyPożyczone

Opublikowane przez Patryk Tarachoń w dniu

Weź udział w wyzwaniu WyPożyczone, polegającym na napisaniu recenzji wypożyczonych książek! Dowiedz się więcej na naszej stronie!

Weź udział w wyzwaniu WyPożyczone, polegającym na napisaniu recenzji wypożyczonych książek! Dowiedz się więcej na naszej stronie!

Wyzwanie czytelnicze WyPożyczone rusza z kolejną edycją, która cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W 2020 roku Mocna Grupa Blogerów będzie jednym z partnerów. Sprawdź co przygotowaliśmy i jakie niespodzianki czekają uczestników inicjatywy!

Na czym polega wyzwanie WyPożyczone?

Wyzwanie WyPożyczone, polega na wypożyczaniu jak największej ilości książek i dzieleniu się swoimi wnioskami na ich temat, w portalu społecznościowym (np. Facebook, Instagram, Twitter, Tumblr), blogu lub innych miejscach, w których możesz podzielić się swoją recenzją. Jedynie należy pamiętać o ustawieniu postu na publiczny i oznaczeniu go hashtagiem #WyzwanieWypozyczone. Organizatorką wyzwania, jest Marta Kraszewska (zobacz profil w MGB), autorka bloga RudymSpojrzeniem.pl na którym znajdziemy recenzje oraz inne treści na temat literatury.

W wyzwaniu udział może wziąć każdy, kto wypożycza książki z bibliotek stacjonarnych lub wirtualnych. Możesz też wymienić się książką ze znajomym, abyście mogli wspólnie wziąć udział w wyzwaniu. Pod uwagę brane są nie tylko książki papierowe, ale również e-booki, a nawet audiobooki.

Partnerzy i czas trwania wyzwania

W 2020 roku autorka bloga Rudym Spojrzeniem, przygotowała we współpracy z partnerami ciekawe nagrody! Wśród partnerów, znajdują się:

Nagrody dla najaktywniejszych uczestników rozdawane są co kwartał. Mimo wszystko, największą radością jest przyjemność z czytania.

Co należy zrobić aby dołączyć?

Chęć udziału należy zgłosić w komentarzu pod wpisem ,,Wyzwanie WyPożyczone 2020” lub kontaktując się przez formularz na blogu Rudym Spojrzeniem. Wyzwanie będzie trwać przez cały rok 2020, do którego można dołączyć w trakcie. Swój udział można zgłosić za pośrednictwem Facebooka oraz Instagramia. Za pośrednictwem wymienionych adresów, można również informować o swoich wpisach.

Odwiedź forum, na którym rozmawiamy o wyzwaniu WyPożyczone!

Udział w kilku krokach:

 1. Zgłoś swój udział 
 2. Wypożycz książkę/ebooka/audiobooka z dowolnej biblioteki stacjonarnej, wirtualnej lub pożyczając od przyjaciół/rodziny;
 3. Przeczytaj i napisz kilka zdań o wrażeniach z lektury w określonym miejscu (wybierz ten, który cię interesuje, możesz oczywiście wszędzie);
 4. Umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone, użyj hasztagu #WyzwanieWypozyczone, oznacz Rudym Spojrzeniem i partnerów (poniżej podpowiadam, jak wpisać na poszczególnych portalach, aby było poprawnie):
 5. –> na FB – @rudymspojrzeniem @bibliotekawlebie @bibliotekapublicznagdansk @bibliotekagdynia @biblioteka.maszewo @stacjakulturarumia @mocnagrupablogerow;
 6. –> na Instagramie @rudymspojrzeniem @bibliotekagdynia @wimbp_gdansk @mocnagrupablogerow @stacjakultura – (oznaczajcie na zdjęciu, nie w tekście, to bardzo ułatwia nam odnalezienie wpisu);
 7. –> na Twitterze @rudymokiem @wimbpgdansk @bibliotekarumia;

Należy pamiętać, że jeśli publikujesz swoje wnioski, recenzję lub opinię na temat dzieła, na łamach portali czytelniczych, księgarń internetowych lub wydawnictw – umieścić informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz umieść link do bloga Rudym Spojrzeniem, aby każdy mógł dowiedzieć się, o co chodzi.

– Na blogu – umieść informację, że wpis jest w ramach wyzwania czytelniczego WyPożyczone oraz zamieść koniecznie baner wyzwania z linkiem do tego wpisu.

Pod wpisem Marty należy poinformować, że opinia na temat książki została przez Ciebie opublikowana, w ramach wyzwania umieszczając do niej link wraz z imieniem, nazwiskiem autora i tytułem opisanej książki. Wtedy link zostanie dodany do listy, która co kwartał służy do wybrania najaktywniejszego uczestnika i nagrodzenia.

Wyzwanie trwa od 1 stycznia do 31 grudnia 2020 roku.


Patryk Tarachoń

Patryk Tarachoń

Piszę o relacjach międzyludzkich, motywacji i rozwoju osobistym. Prowadzę podcast ,,Nie będąc sobą". Podobno szczerość jest jedną z cech, które ludzie we mnie cenią i nienawidzą. Łatwo zarażam się śmiechem, nowe osoby mogę słuchać godzinami. Mój blog znajdziesz pod adresem: https://PatrykTarachon.pl/

5 Komentarzy

Paulina Radziszewska

Paulina Radziszewska · 29 grudnia 2019 o 21:08

Bardzo chętnie dołączę do inicjatywy. W tym roku planuję wrócić do czytania, aby nieco zwolnić i się odprężyć po intensywnym 2019.

  Patryk Tarachoń

  Patryk Tarachoń · 29 grudnia 2019 o 21:10

  Dobra decyzja! 😉 Żeby dołączyć do inicjatywy, należy poinformować o tym Martę (najlepiej pod wpisem na blogu Rudym Spojrzeniem) i oczywiście informować o kolejno przeczytanych książkach. 🙂 Udanej zabawy z czytania! 😀

ChicaMala · 4 stycznia 2020 o 09:32

Bardzo podoba mi się ten pomysł. Zwłaszcza, że w zeszłym roku znów odkryłam biblioteki i z radością z nich korzystam.

  Patryk Tarachoń

  Patryk Tarachoń · 4 stycznia 2020 o 14:47

  W tym roku również zamierzam przeczytać jak najwięcej książek.

  Przy okazji zachęcam do odwiedzania forum. Właśnie rozwijamy to miejsce. 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *